Hayatta en değerli şey nedir diye bir soru sorsam tartışmasız vereceğiniz cevap ZAMANDIR. Peki bu değerli şey kimlerde var ya da nasıl daha fazla zamana sahip olabiliriz? Bu sorunun cevabını eminim bu makale içerisinde bulabileceksiniz. Merak ettiniz değil mi? Hadi o zaman belki de hayatın en önemli sorusunun cevabını birlikte bulalım.

Ne kadar zamanınız var? Standart bir gününüzü düşünerek size ait olan, kendi istediğiniz gibi şekillendirebildiğiniz zamanı düşünerek bu soruya cevap verin lütfen. Ben bundan 1 yıl önce ilk defa bu soruyu kendime sorduğumda verdiğim cevap içler acısıydı. Meğerse benim kendim karar vererek yaşadığım neredeyse hiç zamanım yokmuş. Evet param çoktu, iyi bir kariyerim de vardı ama zamanım yoktu. Peki neye yarardı zamanınız yoksa sahip olduğunuz para, kariyer… O zamanlar okuduğum bir kitap aslında bir şey satın alırken verdiğimiz şeyin para değil kendi zamanımız olduğunu söylüyordu. En nihayetinde sahip olduğumuz parayı kazanmak için tek sarfettiğimiz şey zamandı. Hayatta yapılan tek ticaret zaman alıp satmaktı aslında. Bunu farkettiğimde ciddi bir çözüm arayışına girdim. Nasıl olabilir dedim hem paraya hem zamana sahip olunamaz mı hayatta? Çünkü yaşadığım hayatı anlamlandıramıyordum. Eminim sizler de kendi hayatınıza baktığınızda aynı şeyleri düşünüyorsunuz. Bankada paranız olabilir ya da gayrimenkulleriniz ama zamanınız yoksa neye yarar. Ben araştırmalarım sonucunda şöyle bir sonuca ulaştım. Öyle bir şey olmalı ki bankada bulunan paramı bu işi bilen biri alacak yatırım yapacak ve bana maaş öder gibi para ödeyecek. Böylelikle ben de çalışmak zorunda kalmayacağım belki. Yani zaman kazanacağım!!! Peki bu kadar getiri sağlayıp bana bir taahhütte bulunabilecek garanti bir yatırımcı bulabilir miyim diye araştırmaya koyulduğumda Türkiye şartlarında o kadar getiri sağlayabileceğim ne bir yatırımcı ne de bir banka bulabildim. Hepsi o kadar az kazandırıyor ki aslında param göz göre hiç oluyor tabii bana da ne zaman ne de başka bir şey kazandırıyor. Olur da emekli olmaya kadar beklersem o zaman da sadece değerini korumuş bir para oluyor elimde. İyi o zaman bir ev al kirasıyla yaşa dediğinizi duyar gibiyim. Ben de düşündüm. Bankada 600.000 TL param vardı. Bu parayla bir ev alsam bana ancak 2500 tl bir kira getirisi vardı tabii onda da sürekli ve düzenli bir kiracı bulabilirsem. Bir de evin bakımıydı tadilatıydı vs. cabası. E ayda 2500 TL gibi bir rakam da zaten benim bir işime yaramaz. Bankada kalıp 20 sene En azından kendini koruyabilecek bir para ev olup 20 senede bir harabeye de dönüşebilir. Yani anlayacağınız ev almak da benim aradığım çözüm olmadı.

Türkiye’de bir çözüme ulaşamayınca yurtdışını araştırdım. Nihayetinde orada birçok şey bizden çok daha önce çıkıyor ve çoğu yeniliği onlardan yıllar sonra yakalayabiliyoruz. Amerika’da yaşayan bir arkadaşımla konuştuğumda meğerse gerçektende orada birçok insanın benimle aynı şekilde düşündüklerini ve çoktan buna bir çözüm bulduklarını öğrendim. Nasıl mı? Evet sizlerde benim kadar şaşırdınız eminim. Şöyle düşünün. Siz yatırım yapmayı, ekonomiyi, getiri sağlamayı bilmeyebilirsiniz ama Dünya’da bunu bilip çok iyi kazançlar sağlayan insanlar var. Hele Amerika gibi rüya bir ülkede. Bu yatırımcılara para size de zaman lazım. İşte böyle karşılıklı bir win win yöntemiyle kurulmuş bir şirket varmış. Siz bu şirkete para veriyorsunuz mesela benim sahip olduğum gibi 600.000 TL o da size her ay 7.500 TL kazandırmayı taahhüt ediyor. Her ay size 7.500 TL para veriyor. Gerçekten inanılır gibi değil. Bir evden ya da bir bankadan kazandığınız para nerde bu para nerde. Arkadaşım 1 milyon yatırmış her ay 15.000 tl para aldığını söyledi. 1 yılda aldığı para tam 180 bin lira. Müthiş bir rakam. Tabii benim de ağzımın suları aktı. Aradığım şeyi Amerika’da bulmuştum. Hemen şirketin web sayfasına girdim. Tabii her ne kadar arkadaşım bu şirketi kullanmış ve bir problem yaşamamış olsa da bir Türk olarak öyle paramı kolay kolay da her duyduğum yere yatıramazdım. Açtım okudum bütün sözleşmelerini, taahhütlerini vs. Zaten Amerika gibi bir yerde bu konular çok hassas. Birkaç günlük araştırmalarım sonunda kesin kararımı vermiş oldum. Evet tam 1 sene önce verdim bu kararı. O günden beri her ay 7500 tl alıyorum. İşimi bıraktım ve kendime göre başka işlerle istediğim işlerle! meşgul oluyorum. Nasıl olsa ayda 7.500 tl lik bir kazancım var.Ana paramın da belirlenen sigorta ile korunmuş   bir şekilde olması ve belirlenen zamandada tüm paramı çekebilecek olmam cabası. En önemlisi de ZAMAN kazandım…

 

Yatırım paketi 3

600 bin tl yatırım için

Aylık kazanç ………  7.500 tl

1 yıllık kazanç ……. 90 bin tl

2 yıllık kazanç…….. 180 bin tl

3 yıllık kazanç ……. 270 bin tl

4 yıllık kazanç ……. 360 bin tl  / 4.cü yıl sonu anapara 600 bini çekebilir

5 yıllık kazanç …… 450 bin tl

6 yıllık kazanç ……. 540 bin tl

7 yıllık kazanç …….630 bin tl

8 yıllık kazanç ……. 720 bin tl /8.ci yıl sonu ana para 600 bini çekebilir

9 yıllık kazanç ……  810 bin tl

10 yıllık kazanç ….. 900 bin tl /10.cu yıl sonu ana 600 bini para çekilebilir