Merhaba, öncelikle şirketiniz hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Şirketimiz 2017 Yılından beri Amerika’da e-ticaret ve finans alanında faaliyet göstermektedir.2017 Yılında düşük bir sermaye ile manüel olarak başladığımız faaliyetlerimizde 2020 yılında otomasyona geçerek 3 yılda büyük bir mesafe kat etmiştir. Bu kadar hızlı büyüme gösteren bir şirket olmamızın en önemli nedeninin katılımcılarımıza karşı gösterdiğimiz dürüstlük ve şeffaf politikalar olduğunu düşünüyorum. Katılımcılarımızın memnuniyetini en ön planda tutan şirket politikalarımız ve icra ettiğimiz tüm faaliyetlere ilişkin bilgilere katılımcıların her türlü ortamdan ulaşabileceği şekilde oluşturduğumuz şeffaflık sayesinde bugünlere geldik. Böylelikle katılımcıların bize göstermiş olduğu güven çerçevesinde bizler de cesur girişimlere imza atabildik. Şirket olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana sergilediğimiz bu tutum bizim hızla büyümemize neden olmuştur. Şirket olarak biz kazanırken, bizimle birlikte tüm hissedar ve katılımcılarımız da kazanmıştır. Son iki yılda müşterilerimize yüzde 10’un üzerinde bir kazanç sağlamış olduğumuzu gururla ifade etmek isterim. Bize inanan müşterilerimizim bu inançlarını boşa çıkartmadığımız için çok mutluyuz. Kendilerine, yolun başında inanarak bizi motive ettikleri ve sürekli şevk içinde çalışmamıza vesile oldukları için müteşekkir olduğumuzu ayrıca ifade etmek isterim.

Konusunun uzmanı ve son derece profesyonel ekibimiz şirket kazançlarının her yıl biraz daha artmasına neden olurken aynı şekilde bizimle ortaklık yapan ve bizimle beraber yürümeyi tercih eden katılımcılarımıza da kazandırmaya devam etmiştir. Şirket olarak ana misyonumuz biz kazanıp ticari hacmimizi arttırırken bizimle birlikte hem bize güvenen iş ortaklarımızın hem de ülke ekonomisinin de kazanmasını sağlamak, bu vesileyle hep birlikte her yıl biraz daha büyümekteyiz. Katılımcılarımızla birlikte oluşturduğumuz bu muhteşem havayı yeniliğe verdiğimiz önem ve şirketimizin inovatif yapısıyla devam ettirmek de şirketimizin ana vizyonudur.

Peki bu sistem nedir? İş ortaklarınızın nasıl bu kadar kazanmasını sağlıyorsunuz?

Evet bu konuyu da memnuniyetle sizlere anlatmak isterim. Çünkü rakiplerimizin ve diğer yatırım sektörü çalışanlarının da çok merak ettiği bir konu bu. Bu konuda benim anlatımlarımdan sonra ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler şirketimizin web sayfasından ya da telefonla müşteri hizmetlerimizden de bilgiye ulaşabilirler. Efendim öncelikle katılımcılara sunduğumuz standart miktarları kapsayan bir yatırım paketleri kataloğumuz mevcut. Bu yatırım paketleri katılımcıların platforma yatırım yaparken kendi bütçelerine göre ve kazanmak istedikleri oranlara göre belirledikleri sermayelerden oluşuyor. Biz bu oranlara göre onlara aylık olarak kazanacakları miktarı baştan taahhüt ediyoruz ve bu miktarları düzenli olarak onların hesaplarına yatırıyoruz aynı zamandada anaparalarını koruyoruz. Yani iş ortaklarımız dğnyanın en büyük online platformuna e-ticaret yatırımı yaparak ilk aydan itibaren kazanmaya başlıyorlar. Örnek vermek gerekirse 600 bin TL lik bir yatırım yapan katılımcımızın hesabına ilk aydan itibaren her ay 11.000 TL’lik bir kâr payı yatırılıyor ve bu her ay düzenli olarak devam ediyor. Yani ilk sene bittiğinde bu katılımcımızın hesabına tam 132 bin TL yatmış oluyor ki bu da yıllık yüzde 19’lik bir kazanca tekabül ediyor. Bu sizin yatırdığınız miktar ne kadar artarsa aynı şekilde artırıyor. Aynı zaman katılımcımızın yaptığı yatırımın ana parasını koruyoruz ve bunu sözleşme dahilinde isterlerse 3/6 ve 10.cu yılda dilediği zaman geri çekebiliyor.

Diğer yatırım araçlarıyla karşılaştırıldığında nasıl bir avantajınız var?

Aslında daha ben şirketimizin kazandırdığı miktarı ve sistemin işleyişini anlattığımda bu da otomatik olarak orta çıktı. Şöyle ki; 600 bin TL’lik bir rakamla nasıl yatırımlar yapabileceğimizi bir düşünelim. Örneğin bu parayla Türkiye’de biraz orta halli bir lokasyondan ev alınabilir. Yani gayrimenkule yatırım yapılabilir. Ancak eğer düzgün bir kiracıyı sürekli olarak bulabilirseniz, ki ev sahipleri bunun hiç de kolay olmadığını bilirler, kira getiriniz ancak 1.700-3.000 TL arasında bir rakam olur. Tabi bir evin bakım giderleri, vergisi ve sürekli olarak eskimeye mahkûm olduğunu da hesaba katarsanız bizim vadettiğimiz getirinin yanında hem daha zahmetli hem de nerdeyse 5’te bir oranında daha az olduğunu görürsünüz. Başka ne yapabiliriz peki? Bankaya vadeli bir hesaba yatırabiliriz. 3 ay ya da bir sene boyunca paranıza hiç dokunmadan bankada tutabilirsiniz. Burada da değişen faiz oranları ve bununla birlikte Türkiye gibi ülkelerde sürekli değişen enflasyon oranlarıyla ve istikrarı olmayan politikalarıyla devamlı kazanabileceğiniz bir ortam oluşturabilmeniz mümkün değil. Yani siz yüzde 10 faizle paranızı bugün yatırsanız ve enflasyon yüzde 11’e çıksa kaybetmiş oluyorsunuz. Arada paraya ihtiyacınız olsa bir kısmını dahi çekseniz zararınız oluyor. Paranız bir sene bankada dursa ve bu esnada hiç dokunmasanız bir sene sonra çektiğinizde belki paranızı enflasyona karşı korumuş olursunuz.Banka yıllık maximun %24 faiz kazancı veriyor bu da aylık %2 faiz kazancı yapar, Türkiye’deki en popüler iki yatırım aracıyla karşılaştırdığımızda görüyoruz ki online e-ticaret platformuna yapılan yatırım kazanç olarak onların çok üstünde. Zaten bizim de bu kadar ilgi görmemizin ana nedeni bu.Politik ve siyasal sebeblerden piyasının dalgalanmasından etkilenmememiz ve sermayenin yurtdışında en güvenilir platform olan Amazon e-ticarette değerlendirilmesi

Peki bunu nasıl sağlıyorsunuz? Biraz da bundan bahsetmek ister misiniz?

Tabii ki. Başta da söylediğim gibi konusunda uzman ve son derece profesyonel olan uzmanlarımız katılımcılarımızın platforma yatırdığı sermayeyi e-ticaret piyasalarında,e-ticaret sistemlerinde en iyi ve tamamen risksiz şekilde değerlendiriyorlar.Zaten risksiz olduğu için katılımcılarımıza kazançlarını hukuki sözleşme ile taahhüt ediyoruz.Hiç bir şirket bunu yapamaz. Dolayısıyla katılımcıların sermayesiyle şirketimizin uzmanlığı bir araya gelerek inanılmaz bir ticari hacim oluşturmuş oluyoruz. Buda bizim en büyük farkımız

Takdir edersiniz ki insanların bu platformda ortak olması bir güven ortamı gerektirir. Bu güveni nasıl sağladınız ve bundan sonra iş ortağı olmak isteyen şahsi ve tüzel kişilere nasıl bir güven ortamı vadediyorsunuz?<

Şirketimizin kurulduğu ilk günden bu yana yatırım sektöründe güvenin ne kadar önemli bir kavram olduğunun bilincinde olarak politikalarımızı belirledik. Bunun için de konunun uzmanı hukuk danışmanı ve avukat ekibiyle yola başladık ve halen onlarla çalışmaya devam ediyoruz. Bu yüzden imzalanan sözleşmelerin ve katılımcılarımızın merak ettiği yasal prosedürlerin tamamında ciddi bir hukuksal altyapı var. Katılımcıların bilgilendirilmesinde ve sözleşmelerin imzalanması aşamasında avukatlarımız ve hukuk danışmanlarımız katılımcılara her türlü desteği sağlıyorlar. Bunun yanında yine başta da söylediğim gibi şeffaflığımızla bu güveni sağlamaya çalışıyoruz. Yaptığımız tüm yatırımlara tüm katılımcılarımız ulaşabiliyor ve düzenli olarak bilançolarımızı internet ortamında yayınlıyoruz. Bunun yanında katılımcılarımız varsa görüş önerileri her daim bize iletebilmektedirler. Katılımcılarımız da platforma sermayeleri ile ortak oldukları andan itibaren şirketimizin bir parçası oluyor ve kendilerini bizimle birlikte bir aile olarak görüyorlar.

 

SSS(SIKÇA SORULAN SORULAR)

Merhaba sitenizi inceledim. Benim de birikmiş biraz param var. Bir türlü karar veremedim nasıl bir yatırım yapmam gerektiğine? Sizin sisteminiz çok karlı görünüyor ama bana nasıl bir güvence verdiğinizi biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

Merhaba, biz TÜRKİYE'de faaliyet göstermekte olan AMAZON BİLGİ TEKNOLOJİLERİ TİCARET VE PAZARLAMA ANONİM şirketiyiz. Sitemimizde görmüş olduğunuz ürünlerden bütçenize en uygun olanı seçtiğinizde her ay düzenli olarak ürünün altında yazan kazanç miktarını kár olarak elde ediyorsunuz. Şirketimizin yaptığı tüm faaliyetler TÜRKİYE CUMHURİYETİ yasalarına göre legal ve devletin denetimi altındadır vergi ve faturaya tabidir. Bizimle yaptığımız sözleşmeler avukatlarımız tarafından hazırlanmakta olup sizlerde dilediğiniz şekilde araştırma yapabilirsiniz. Her türlü sorunuz için bize websitemizdeki iletişim araçlarından ulaşabilirsiniz.

Birden fazla üründen alma imkânımız var mıdır?

Tabii ki bütçenize göre dilediğiniz kadar yatırım paketi satın alabilirsiniz.Tek bir hesaba aynı paketten bir kez alabilirsiniz

En düşük yatırım paketiniz 75 bin tl. Daha az yatırım yapabileceğiniz bir paketiniz yok mu?

Maalesef başlangıç yatırım paketimiz 75 bin TL. Ancak ilerleyen dönemlerde ürün yelpazesini geliştirerek 75 bin TL ve altı yatırım yapmak isteyen katılımcılarımız için de imkan sağlamak şirket planlarımız arasında mevcuttur.

Yatırım paketleriniz  en çok kimler tarafından rağbet görüyor?

Katılımcı portföyümüz çok geniş. Sıcak para akışına ihtiyacı olan üst düzey yatırımcılardan hesabına her ay düzenli para girdisi isteyen orta düzey ve ağırlıklı olarak gayri menkul yatırımcıları olmak üzere çok geniş bir yelpazeye hitap ediyoruz.

Şirket yatırımcıları olarak sadece Türkler mi var yoksa Amerikalılar da yatırım yapabiliyor mu?

Şirket yönetiminin Türklerden oluşmasından dolayı ilk aşamada bu karlı yatırımı Türkiye’de ve Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza açmak niyetiyle yola çıkıldı. Ancak yatırımın cazibesi Türkler kadar birçok ülke vatandaşının da ilgisini çekti. Şu an katılımcı portföyümüz içerisinde birçok ülkeden yatırımcı olmakla beraber en fazla Amerikan Türkiye vatandaşı bulunmaktadır.Takdir edersinizki ülkeler arası yatırım politikalrımızda değişiklikler söz konusudur.